Jdi na obsah Jdi na menu
 

Aktuálně


Právě pro vás připravujeme videa a fotografie ze sobotního setkání

(z technických důvodů budou videa a fotografie přidány v průběhu tohoto týdne)

---------------------------------------------------------------------

Prosíme o vyplnění přihlášky pro školní rok 2019/2020 přihláška 2019.docx

 

jj.jpg

Aktualizace 10.11.2019

Nově byla přidána možnost vložení komentáře pod aktuální příspěvky

Webové stránky Klub nadaných dětí a Figurkov jsou již funkční - pro vstup je potřeba rozklinout nadpis na stránce.

Aktualizace 3.11.2019

Ahoj všichni, tak máme za sebou naše letošní druhé setkání Albertíka v tomto školním roce. Sešli jsme se téměř všichni, a sobotní dopoledne jsme si moc krásně užili. I když z naplánovaných aktivit jsme bohužel nestihli ani polovinu....ukázalo se, že nám chybí čas :-D Proto příští (druhý listopadový) Albertík protáhneme až do 12:30 hodin, zkušebně :-) Prosím, aby děti měly větší svačinu a dostatek pití na dvě krátké přestávky. V sobotu jsme se naučili kousek písničky o planetě Zemi, velkou část setkání jsme věnovali dětským projektům. V souvislosti s tím jsme si povídali o tom, co je to prezentace, tréma a mluvení před cizími lidmi ....v této souvislosti také musím zmínit, že děti se od loňska v prezentaci svých projektů velmi posunuly a s trémou už téměř nebojujeme. Další naše společná diskuze vedla k otázce, čím chtějí děti být, až budou velké a jaká cesta k tomu vede. Společně jsme přišli na to, že každá profese je důležitá a něčím prospěšná. Opět jsme si zazpívali písničku My tu neřveme, což se dětem velmi líbilo. Vypravili jsme se i na návštěvu do Figurkova - vysvětlili jsme si pojmy šachovnice, tah, výměna a zahráli si malu hru s pěšci. V závěru setkání jsme si povídali o lidském mozku a zahráli si tleskací hru, v níž jsme následně své mozky pěkně potrápili. Celkově hodnotím setkání na 1 s hvězdičkou, děti byly opět skvělé a ukázkově hodné :-)))

Aktualizace 23.10. 2019 

Jak proběhlo setkání v sobotu 19.10.2019

Naše první letošní setkání Albertíka v novém školním roce bylo dost netradiční - z  původní staré party osmi dětí letos zůstalo pouze pět , k nim však  přibylo dalších sedm nových malých trpaslíků a ještě nás bude víc. Děti se i přes poměrně vysoký věkový rozdíl spolu velmi rychle sžily a celé  dopoledne jsme si užili ve velmi dobré náladě všech. A co jsme dělali? Nejprve jsme se společně seznámili, poté jsme pátrali po ztracené paní ředitelce (malí detektivové hned na začátku projevili skvělou dedukci), vysvětlili jsme si pojem gympl, naučili jsme se kousek písničky o planetě Zemi, poslechli si zajímavé projekty sourozenců Vojty a Aničky, seznámili jsme se s šachovnicí a zahráli si několik veselých her. Děti byly úžasné a první setkání hodnotím na velkou jedničku.

Co nás čeká příště:

  • Malá angličtina s písničkou Solar system song
  • Figurkov (seznámení s šachovnicí, figurka pěšec)
  • Povídání o lidském mozku
  • Planeta země - hory a pohoří
  • Enigmatické hádanky
  • Komunikační hry
  • Domácí projekty - u starších dětí zvýšíme level

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktualizace 21.10. 2019 Od loňska se nám po předešlých šesti letech obměnil dětský tým. Lucka to nazvala "novou generací Albertíka", což je naprosto přesně řečeno vzhledem k tomu, že nám přibylo velké množství předškoláků a prvňáků. Z loňských mladších dětí se stali letos nejstarší mazáci a nejstarší slečny jsou už malé paní učitelky. Už po prvním setkání v říjnu musím říct, že nové děti se s těmi staršími i velmi dobře sžily, a začíná nám zřejmě vznikat nová super parta.

Pro rodiče nových dětí:Na Albertík děti potřebují přezůvky, svačinu a dostatek pití, pouzdro, Albík a věci dle aktuální domluvy. Albertík začíná vždy v 10.00 hodin a končí ve 12.00 hodin (pokud není domluveno jinak). Je vhodné, aby děti přicházely do Albertíka včas, nejlépe v 9.50. Končíme vždy ve 12.00 hodin, rodiče mohou počkat na děti před budovou školky, dětem pomáháme umět se domů  vypravit samostatně. Děti odcházející sami bez doprovodu musí mít tuto skutečnost uvedenou v přihlášce nebo formou písemného oznámení rodičů. O termínu plánovaných aktivit se dozvíte formou sms zprávy nebo zde na webových stránkách. Pokud se dítě nemůže plánované aktivity zúčastnit, prosím o sms info.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktualizace 20.10. 2019 Opět otvírám stránku o aktuálním dění našeho kroužku. Zde se dozvíte všechny aktuální informace, kdy proběhne naše setkání, co si děti mají přinést na kroužek s sebou, co jsme zažili, co nás čeká, na čem pracujeme apod. Nadále budu v případě potřeby zasílat informační sms, letos bude navíc nově fungovat Whatsapp skupina Albertík info. Takže snad se potřebné informace dostanou ke všem vždy a včas.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář