Jdi na obsah Jdi na menu
 

PALUBNÍ DENÍK POSÁDKY "ALBERTÍK"

2. 8. 2013

Za překlepy a gramaticko-kosmické chyby se omlouváme, ale vzkazy byly psány za šera u řeky, kousali nás kosmokomáři, ztrácel se nám signál a kosmíci jeden přes druhého navrhovali obsah vysílaných zpráv:-)))

sobota: (z mobilu) Prvni zprava z vesmirne zakladny Albertik: hned po ubytovani na vesmirne stanici prosly posadky prvnim zatezovym testem-nacvik pohybu v kosmickem prostoru,obstali vsichni.odpoledne jsme staveli pristavaci drahu pro Emila a posadky nafasovaly skafandry pro cestovani v mezigalaktickem prostoru.Den jsme zakoncili vybornou veceri-domaci pizzou. Po vecerni prochazce jsme se koukli na taborovy vecernicek a pote uz se vesmirnou zakladnou rozeznela melodie vecerky.momentalne cely tabor spi,kosmici preji dobrou noc.

neděle:

Služba dne: Matýsek, Patrik

Heslo dne: "Sviť sluníčko, sviť"

Konečně se nám na základně podařilo chytit signál a tak posíláme druhou zprávu z vesmírné základny. První noc byla klidná, ráno nás probudil táborový Bubeníček, hned po něm proběhla první rozcvička v kosmickém trenažeru (kosmický trenažer jeden z táborníků pojmenoval na "kosmetický":-)) Po rozcvičce proběhla ranní hygiena a úklid palubních prostor. Pak se všichni kosmíci rozběhli na snídani (chléb ve vajíčku), který zmizel kosmickou rychlostí. Na ranním nástupu jsme vztyčili vlajku a pak už nás  čekal  denní program. Dopoledne jsme prožili u splavu, kde si kosmíci zchladili  rozpálená těla, posvačili jsme výbornou bábovku od Elišky maminky (děkujeme:-))), Matýsek bábovku okomentoval slovy: Hmmmmmm, dobrááá, citrónováááá". Před obědem jsme připravili prostor pro druhý zátěžový test kosmíků - zkouška obratnosti. Ta proběhne v odpoledních hodinách. Na oběd jsme měli výborné špagety (Eliška je pojmenovala "černé díry", prý protože všechno co je v černé díře se nátáhne do špagety. Teď na základně probíhá odpolední klid a všichni se těší na dopisy, kterých paní pošťačka dnes donesla plnou tašku.

 

fotografie1288.jpg

Po odpoledním klidu proběhla soutěž zdatnosti mezi posádkami v několika disciplínách. Přestože máme mezi sebou i minitáborníky, výsledky všech soutěží jsou zatím vyrovnané (překvapivě ve všech disciplínách získala všechna družstva stejný počet bodů a to včetně disciplíny, kdy měli kosmíci nasbírat určitý počet bodů v labyrintu..obě družstva získala nepochopitelně stejný počet bodů... 40:-)Opoledne jsme vyzkoušeli Lucčin dalekohled a večer se s ním chystáme zjistit, kde leží souhvězdí štíra....kosmíci vyzkoumali, že Emil přiletí přesně odtamtud.Na večeři jsme měli skvělý bramborový guláš od našeho pana kuchaře, děti opět vymetly talíře. Později nás čekalo ještě sladké překvapení v podobě zákusku Tiramisu...z kosmíků se pomalu stávají kosmokuličky:-)Za chvíli nás čeká večerníček a pak už večerka...druhý táborový den máme u konce a strašně rychle nám to letí.

Zdravíme mamku Žídkovou a děkujeme za krásné smsky (doufám že byl slyšet náš děkovný pozdrav:-)

 

fotografie1335.jpg

 

V neděli večer na základně proběhlo letní kino, večerníček pod širým nebem. K našemu překvapení se uprostřed večerníčku začal přerušovat signál a na obrazovce se začal objevovat obraz Emila a Babky a přistávajícho létajícího talíře. V tu samou dobu se z nebe snesl malinký vesmírný talíř a dopadl přímo doprostřed naší základny. Někteří kosmíci měli trošku problém přílet talíře rozdýchat, nakonec se však všichni odvážně vydali na průzkum  toho, co to vlastně přistálo. Zatímco starší děti šly k talíři trošku nejistě, malá Kĺárka to zhodnotila slovy: "To bude mamkačumět, co jsme tady ulovili:-)"V noci se základnou prohnala pořádna bouře, kosmíci si vlezli do postele po dvou, ale než se třikrát zablýsklo, všichni spali a tak jsme bouřku
přečkali bez problémů.

Pondělí:
Služba dne: Viktorka, Lucka

Ráno jsme zjistili, že v tašce se sladkostmi se něco pohybuje, bylo slyšet chroupání a funění.
Po rozbalení tašky jsme uvnitř našli Emila,  který Arce spucoval margotku. Zavřeli jsme Emila do krabice s poštou,aby nám zase neutekl, během dne k němu ještě přibyla Babka, která spadla ze stromu.Stěžejním bodem dnešního dne byla zkouška otrlosti - přechod přes kopřivy.
Kosmíci, kteří už touto zkouškou prošli v předešlých táborech, se nemohli dočkat.
Ostatní se s obavami dívali na vršící se hromadu kopřiv a do poslední chvíle věřili, že je to vtip.
Někteří se ptali, jestli půjdeme bosky nebo v gumákách?:-) Na zkoušku se přihlásilo nejprve šest děvčat,kluci trošku váhali, ale nakonec se přidali k těm, co zkoušku chtějí absolvovat.
Pavlínka, Nikolka, Terezka a Eliška už přes kopřivy přešly ladným krokem, jsou to holky kopřivami zkušené:-) Ostatní kosmíci váhali a před prvním šlápnutím se ještě rozmýšleli, zda zkoušku podstoupí. Nakonec Lucka, Patrik, Matěj i Viktorka zkoušku zvládli a musím říct, že s úsměvem. Lucka po zkoušce sdělila, že to bylo super a že bude doma přes kopřivy chodit s mamkou:-)
Naši nejmladší kosmice Adrianka a Klárka zkoušku odmítly s tím, že mají ponožky a tak nemohou zkoušku podstoupit:-)))) Před ukončením zkoušky se však Klárka rozhodla, že to teda taky zkusí a kopřivy zdolala bravurně. Adrianka se nenechala zahanbit a rozhodla se následovat Klárku a kopřivy zdolala taky. Takže letos zkoušku zvládli všichni táborníci - kosmíci. Nožky jsme si zchladili v chladivé řece a už nás ani moc nepálí:-)
Už máme po večerním nástupu- rozvázali jsme třetí uzel na táborovém kalendáři a ani se nám nechce věřit, že tábor se nám chýlí ke konci.

Vzkaz od dětí:
Nikča: Ahoj mami, taťi a Neli, jak se máte? Já se mám dobře.Nelinka vážně čmuchala?
Lucka: Ahoj mami, taťi, Hany.Už se na vás těším, dělali jsme spoustu dobrých věcí. ahoj celá rodino.
Eliška: Ahoj mami, Kubo, Karlíku, Ejminko.,Jak se máte tam v Havířově? Chodili jsme po kopřivách a štípali mě nohy. Byla jsem první.
Terezka: Ahoj mami, tati a Beny, doufám, že se máte dobře. Já jo a děláme tady spoustu nových věcí.
Pavla: Ahoj mami a tati, Moc se na vás těším.
Patrik: Ahoj mami a tati a Ferdíku,Ať se máte dobřě, ať máte hezké počasí.
Matěj: Ahoj mami a tati a Adi, jak se má Adélka?mám se tu dobřě a nemusíte se o mě bát.
Klárka: Ahoj mami a tati a Adi,jenom ahoj a posílám pusinku
Adrinaka: Ahoj mami a tati.Posílám ti pusu a bludiště.
Viky: Ahoj mami a tati a Majdo, mám se tady hezky. Děláme různé soutěže.

úterý:

služba dne: Eliška, Terezka

Dnes jsme zjistili, že při přistání talíře se nám polámal Emil i Babka a tak jsme pro ně vytvořili táborovou nemocnici. Oba jsme ovázali obvazy z lékárničky a nechali je vyspat se z narkózy. Emil i Babka se však během naší nepřítomnosti rozvázali a po obvazech se spustili z okna. Nechali nám vzkaz s poděkováním a zmizeli. Později jsme našli ještě jednu jejich zprávu, že se s námi loučí a vrátí se za dalších deset let. To vyvolalo v některých kosmících trošku smutek, ten jsme ale zahnali hrou "vesmírný seznam" . Nyní se chystáme na noční let našim raketoplánem.

Ještě musím napsat, že na oběd jsme dnes měli výbornou rajskou omáčku, pan kuchař ji uvařil výborně - děti si přídávaly třikrát.

Končíme hlášení, chystáme se k odletu:-)

Posádka se chystá k odletu:-)

fotografie1420.jpg

Další signály z neznáma již nebyly doručeny, protože poslední vesmírný den jsme přišli o spojení s planetou Zemí. A pak už přišel poslední kosmický den a velké loučení...

 

Komentáře

Přehled komentářů

velké díky

(mamka Tichá, 7. 8. 2013 21:37)

Moc a moc děkujeme za super tábor, děti jsou nadšené, Adrianka odjezd i obrečela a už teď se ptají, zda můžou jet i příští rok.
Po zahradě ještě večer lítali v oblečku a zpívali hymnu a prej zítra musí chodit kolem baráku s mobilem a chytat signál at prý za námi přiletí "babka" , prej jinak slíbila, že přiletí až za deset let.....

zdravíme Arku a p. ředitelku a moc moc děkujeme

mamka tichá
Jestli jste na táboře našli modrý kelímek /ze spodu je napsáno A/ tak je náš, adri ho zapomněla. Pokud ne nic se neděje.

dobrou noc

A ještě dotaz budou nějaké fotečky????

Re: velké díky

(Arka, 7. 8. 2013 22:22)

Dobrý večer, děkujeme moc:-) Jsme rádi, že se dětem na táboře líbilo a že jejich "první tábor" jim přinesl tolik zážitků. Obě děti moc zdravíme a pokud chytí signál na Babku, ať určitě pošlou hlášení:-))) Hrnečky jsme z tábora přivezli ve větším počtu...modrý s "áčkem" jsme mezi nimi našli, předám při nejbližší příležitosti:-) Jinak fotky určitě budou- hned jak je stáhnu z mobilu, hodím je sem na web. Přeju vám i kosmíkům Adriance a Páťovi pěkný zbytek prázdnin a těšíme se na děti v září. Papa Arka:-)

kosmonautům

(mamka Tichá, 6. 8. 2013 20:16)

ahojky, oblečky opravdu všem sluší....snad se do zítřka stačíte raketoplánem vrátit. užíjte si posledních zážitků a zítra už se těším na své dětičky.

Patričkovi a Adriance posílám pusu

mamka


Pozdrav ze Země

(Židkovi, 6. 8. 2013 19:11)

Jsme okouzleni všemi vašimi výkony a také výzkumem. Kdo by si pomyslel, že mimozemšťané jsou mlsní a zranitelní. A kdopak by si pomyslel, že minikosmonauti ze Země jsou tak stateční. Přejeme vám nádherný poslední tajemný večer a zítra AHOJ!

vzkaz z kosmické základny

(kosmíci, 6. 8. 2013 18:00)

Posíláme vzkaz všem kosmickým rodičům:-) Rádi bychom psali víc, bohužel z časové tísně nestíháme odpovídat na všechny vzkazy a občas máme problém chytit někde signál...ale pečlivě si vše čtěme a děkujeme, někdy se fakt smějeme:-)

kopřivová zkouška

(Vališovi, 6. 8. 2013 14:01)

Posíláme velké hurá všem úspěšným táborníkům, kteří zvládli kopřivovou zkoušku. Děkujeme za zprávy a fotky z tábora.
Posíláme Viktorce velkou pusu na obě statečné nohy :-D
Zdraví mamka, taťka a Magdalénka Vališovi

pozdrav

(mamka a tatka Tiší, 4. 8. 2013 9:36)

ahojky všichni kosmonauti, vidíme, že hned první den máte plný zajímavostí.

Přejeme vám krásné počasí a mějte se

Patričkovi a Adriance posíláme pusu

mamka a tatka

Re: pozdrav z Havířova

(mamka,Kuba,Karlík a Ejminka, 5. 8. 2013 22:05)

Zdravíme malé kosmíky z Havířova!
Nikdy jsem to Eli nevěřila,že Babka a Emil existují,ale po přečtení Vašich zpráviček už VĚŘÍM. Už se těším na vyprávění.Užijte si zbytek tábora. Konečně Vám letos vyšlo počasí a nebo v tom mají prsty zase ti dva mimozemáci......:-)

švestky v batohu

(Vališovi, 5. 8. 2013 9:38)

Při čtení zprávy o bábovce, jsem si vzpomněla, že Viktorka přivezla v batohu pro Vás švestky ... tak si říkám, jestli si na to taky vzpomněla i Viktorka a švestky nabídla :-D
Zdravím táborníky Albertíky

Hlášení:

(Funiokovi, 4. 8. 2013 21:52)

Pozemská základna pro vesmírnou stanici "Albertík": Žádáme neprodleně informace o podmínkách pro život a koncentracích jednotlivých plynů v ovzduší. Máme vážné obavy, že někteří z kosmonautů po pozemské stravě kontaminované dosud neznámým vesmírným plynem povážlivě mění barvu kůže v oblasti pod ústy a jejich výraz v obličeji zdá se být poněkud mimozemský. Prosíme o vysvětlení, v případě jakékoliv hrozby budeme nuceni celý vesmírný projekt okamžitě zrušit.Pozemská základna pro vesmírnou stanici "Albertík" - OMLUVA: Po důkladnějším prostudování Vámi zaslané fotodokumentace jednoho z členů posádky jsme došli ke zjištění, že údajně napadeným členem posádky je naše Klárka, což v kombinaci se špagetami není nic neobvyklého. Vesmírná mise podmínečně pokračuje. Konec hlášení

Špagety

(mamka a taťka a Honzík Židkovi, 4. 8. 2013 20:07)

Zdravíme Vás z Havířova. Nechali jsme se inspirovat Vaším špagetovým výzkumem a provedli jsme taky jedno pozorování. Potvrzujeme výskyt černých děr nejen nacucnutých uvnitř špaget, ale také po snězení plného talíře téhle dobroty. Náš taťka se propadl do černé díry na celou hodinu a dokonce u toho trošku chrupkal. Vůbec jsme si netroufli ho potom vyslat na kosmický trenažer. Máte náš obdiv. Krásné pondělí přejí Židkovi